Jurkovičova jizba

Jurkovičova izbaVe 2. patře budovy Vesny, o.p.s. se nachází stálá unikátní expozice dochovaného originálního souboru nábytku, navrženého Dušanem Samo Jurkovičem pro dívčí penzionát Vesny. Vedle vily v Žabovřeskách a dalších objektů je to další doklad působení tohoto slavného architekta v Brně.

Expozici nábytku doplňují panely s textovými i obrazovými dokumenty k historii Vesny, jako významnému společenskému a vzdělávacímu centru. Panely jsou příležitostně obměňované, věnované osobnostem spjatým v minulosti s Vesnou. V současné době zde měli "svoje" výstavky František Mareš a Marie Steyskalová. Aktuálně je možné seznámit se s dokumenty k životu a působnosti architekta  D. S. Jurkoviče v Brně.

Jurkovičova jizba byla vytvořena ve spolupráci s Muzeem města Brna a za podpory Statutárního města Brna. Její slavnostní otevření se konalo 14. dubna 2011, za účasti představitelů JMK a města Brna (Ing. Stanislav Juránek a PhDr. Jiří Altman za vedení JMK, Ing. Jana Bohuňovská, PhDr. Marie Klusoňová, Ing. Vladimír Adam a Petr Gabriel z MMB, zástupci Moravské galerie a tisku), s úvodním slovem brněnské historičky Mgr. Mileny Flodrové.

 

Otevřeno:  po předchozí domluvě na tel. čísle 604 855 759

Vstupné: dobrovolné

Průvodkyně: Miroslava Oulehlová

Přihlášky na emailu: Oulehlova.M@seznam.cz

 

Tento projekt podporuje:

logo Brno-město
 

Vesna, o.p.s. je v insolvenci a směřuje k zániku

Neposílejte žádné peníze na účet Vesna, o.p.s., nepřihlašujte se na tábory ani kurzy